Evropská výstava Herning (Dánsko) 9.-11.2018 

Informace o účasti chovatelů drobného zvířectva z okresu Rokycany na 29. evropské výstavě drobného zvířectva - Herning (Dánsko) 9.-11. listopadu 2018.

Zájezdu na evropskou výstavu se zúčastnilo osm chovatelů z okresu Rokycany, z nichž pět jich na uvedené výstavě svá zvířata vystavovalo. Předseda Okresního výboru Rokycany a Krajského sdružení chovatelů Plzeňského kraje Lubomír Kesner byl jedním z členů organizačního týmu České republiky. Po celou dobu konání výstavy byl přítomen na propagačním stánku Českého svazu chovatelů.
Za okres Rokycany vystavili svá nejlepší zvířata tito chovatelé: Petr Houška, Lubomír Kesner, Jiří Fait, Petr Blecha a Jiří Khajl. Z celkového počtu vystavených zvířat českými chovateli (králíků 459 kusů, drůbeže 284 kusů a holubů 338 kusů) vystavili chovatelé našeho okresu 20 kusů králíků, 18 kusů drůbeže a 16 kusů holubů. Česká republika patřila mezi první čtyři země s největším počtem vystavených zvířat. Kvalitou svých vystavovaných zvířat chovatelé důstojně reprezentovali Plzeňský kraj, o čemž svědčí to, že se jim v evropské konkurenci podařilo uspět. Ocenění ve formě krásných keramických pohárů a talířů získali: Jiří Fait, Petr Blecha a Jiří Khajl za odbornost holubů a přítel Lubomír Kesner za odbornost králíků.
Účastníci zájezdu si z evropské výstavy přivezli nejen silný chovatelský zážitek, ale také i nový cenný chovný materiál, který nadále poslouží v další plemenitbě všem chovatelům z našeho kraje.
Chovatelé, kteří se výstavy v Herningu zúčastnili, jistě díky svým nabytým zkušenostem inspirují kolegy ze svého okolí k účasti na následujících vrcholných výstavách evropského významu.

Fotogalerie: Evropská výstava Herning (Dánsko) 9.-11.2018